Анна Костадинова Симеонова

1962

Трудов стаж

Дати (от-до)

2016 г. - до момента - Зам. Декан по Наука и Кадрово Развитие на Корабостроителен Факултет при ТУ- Варна

2015 г. - до момента - Доцент към кат. „ЕООС” при ТУ- Варна, гр. Варна

2012 - 2015 г.- Доцент към кат. „КУТОЧВП” при ТУ- Варна, гр. Варна

2000 - 2012 г.- Главен асистент към кат. ”ЕООС” при ТУ - Варна, гр. Варна

Име и адрес на работодателя

1997 - 2000 г. - Старши асистент към кат. ”ТТОВВ” при ТУ - Варна, гр. Варна

Вид на дейността или сферата на работа

1994 - 1997 г.- Асистент към кат. ”ТТОВВ” при ТУ - Варна, гр. Варна

Заемана длъжност

1992 - 1994 г. - Преводач към отдел “Международни икономически отношения”, “Варненска корабостроителница” ЕАД, гр. Варна.

Основни дейности и отговорности

1989 - 1992 г.- Технолог в “Завод за прецизна металокерамика”, гр. Варна.

1986 - 1989 г.- Технолог в Стъкларски завод “ Ст. Пеев”- гр. Белослав

Образование и обучение

• Дати (от-до)

Декември 2012 г. - придобита академична длъжност „Доцент“, ТУ – Варна, гр.Варна, професионално направление „Транспорт, корабоплаване и авиация“, научна специалност „Замърсяване на водите и технологии за пречистване“

Януари 2006 г. - обучение по „Съвременни екологични инфраструктурни съоръжения за управление на поройни, дъждовни и отпадъчни води и битови отпадъци в извънградски райони”- по проект финансиран по програмата МАТРА на Холандското правителство, гр. Варна;

2003 г.- придобита образователна и научна степен „Доктор”, шифър: 01.05.06. „Химия на високомолекулярните съединения” Диплома № 28856/30.01.2004, ВАК, гр. София;

1999 - 2003 г.- докторант на самостоятелна подготовка към кат.”ТТОВВ” при ТУ-Варна, гр. Варна

• Име и вид на обучаващата или образователната организация

От 1997 г.- придобит лиценз за експерт към МОСВ за извършване оценка на въздействието върху околната среда (ОВОС) по компоненти “повърхностни води“ и “отпадъци”- Удостоверение № 500 подновено на 12. 03.2007г.от МСОВ, гр. София

1991 - 1992 г.- задочна преквалификация за придобиване на “Педагогическа правоспособност”

• Основни предмети/застъпени професионални умения

Октомври 1995 г. – специализация по проблемите за пречистване на отпадъчни води от текстилната промишленост чрез използване на мембранни технологии, ВТУ-гр. Равенсбург-Вайнгартен, Германия

• Наименование на придобитата квалификация

Септември 1994 г.- специализация в лаборатория по “Масообменни процеси” и “Аналитична химия с инструментални методи”, ВТУ-гр. Равенсбург-Вайнгартен, Германия

• Ниво по националната класификация (ако е приложимо)

1981 - 1986 г. придобита ОКС “Магистър“ - инж.-химик, специалност “Технология на силикатите и свързващите вещества”, ВХТИ - София, гр. София.

Лични умения и компетенции

Област на преподавателска дейност: Аналитична химия и инструментални методи; Основи на химичната технология;

Въведение в природоползването и опазването на околната среда; Oпазване на природните ресурси; З

амърсяване на водите и технологии за пречистване; Интегрирано управление на водите;

Оценка на въздействието върху околната среда (ОВОС) и Екологична оценка; Стокознание.

Област на научна дейност: Опазване на околната среда; Замърсяване на водите и технологии за пречистване;

Пречистване на води от тежки метали; Мониторинг на повърхностни води; Интегрирано управление на водите.

Майчин език

Български

Други езици

Английски                                     Руски

Четене

отлично                                   добро

Писане

отлично                                   добро

Разговор

отлично                                    добро

Социални умения и компетенции

Съвместно съжителство с други хора в интеркултурно обкръжение, в ситуации, в които комуникацията и  екипната работа са от съществено значение (например в културата и спорта) и др.

комуникативност, флексибилност, адаптивност, толерантност, работа в екип

Организационни умения и компетенции

Координация,  управление и адмистрация на хора, проекти и бюджети в професионалната среда или  на доброволни начала (например  в областта на културата и спорта) у дома и др.

Ръководство на дипломни работи; Организиране на студентски научни сесии и стажове и ръководство на студенти; Организиране на посещения на производствени предприятия и институции; Изграждане и осъвременяване на материално- техническата база на кат. „ЕООС” при ТУ-Варна; Участия в 9 национални проекта, от които ръководител на 3 от тях. Участия в 4 международни проекта.

Технически умения и компетенции

Работа с компютри, със специфично оборудване, машини и др.

Компютърни умения; Работа с апаратура за мониторинг на околната среда; Умения за работа в химическа лаборатория - аналитични и инструментални методи.

Други умения и компетенции

Компетенции, които не са споменати по-горе.

Свидетелство за управление на МПС

Управление на МПС кат.В

Допълнителна информация

Членство в научни организации: Член на Българската Асоциация по Води, София, България - от 2009 г.; Член на American chemical society, Washington, DC -  от 2010 г.; Член на Асоциация Устойчиво Развитие, Украйна - България - от 2015 г.; Член на Басейнов съвет към Басейнова Дирекция за Черноморски Район (БДЧР), Варна, България - от 2015 г.; Член кореспондент на Международна Академия по Биоенерго  технологии, Русия - от 2015 г.; член на СУ – Варна, Варна, България - от 2017 г.

Научни публикации - 55; Учебни пособия- 6; Научно- приложни разработки- 14; Участия в проекти- 13; Сумарен импакт фактор на публикациите - IF:20.30; Публикации индексирани от SCOPUS иThomson Reuters с IF и IR – 11 - сумарен IF= 10.08

Цитирания- над 85; h index 5.