Конкурси

NovaCity Group стартира втория си конкурс за студенти по “Интериорен Дизайн” и “Архитектура”, които ще се потопят в професионалната атмосфера

Инвестиционната компания NovaCity Group с гордост обявява второто издание на своя престижен конкурс за млади таланти в областта на интериорния дизайн и архитектурата. Като един от водещите играчи в индустрията, NovaCity Group е посветена на насърчаването на иновациите и креативността сред амбициозни студенти в сферата на дизайна.

ПКонкурсът NovaCity D-Zine стартира на 20 март и приключва на 20 май 2024г., предизвиквайки студенти от най-престижните университети, като Университет по архитектура, строителство и геодезия, Варненски свободен университет, Лесотехническия университет, Нов български университет, Висше строително училище „Любен Каравелов“, Национална художествена академия и Технически университет – София. Курсистите ще покажат своята креативност и експертиза. Участниците са изправени пред интригуващо задание - ще създадат проект, който отразява съвременните разбирания за жизнена и ангажирана общностно-културна институция. Дизайнът на интериора трябва да отразява съвременните възприятия за читалище като културно средище, като същевременно отчита индивидуалните нужди на читалището, неговата история и значителния му принос към местната общност.

Младите новатори ще имат на разположение два месеца, за да представят своите иновативни проекти за няколко от помещенията в НЧ “Алеко Константинов 1897”, гр. София, на които да вдъхнат нов живот. Наградата за първо място е 5000 лева, за второ място - 3000 лева и за трето място - 2000 лева. Журито се състои от едни от най-добрите имена в сферата на архитектурата и интериорния дизайн - Диляна Христова от NovaCity Group, Алекс Ковачев от IDEA studio, Валери Маринов от Fimera Design Studio, Мартин Ряшев от DA Architects, Юлиан Пиперов от Studio Piperov, Ива Станишева от Archis и Иван Козалиев от Chaos. Освен паричните възнаграждения, студентите класирали се в топ 10 ще получат предложения за стаж по преценка на журито в техните архитектурни и интериорни офиси, което е ключът към професионалната среда на всеки прохождащ в сферата! Chaos ще подарят и лизенц за едни от най-доказаните софтуери за интериорен дизайн на студентите в ТОП 3.

NovaCity Group е водеща инвестиционна компания с над 15 години присъствие в България и с международен опит в САЩ, Канада, Израел, Нигерия, Полша, Чехия и Румъния. Компанията прилага глобални стандарти за обслужване на клиенти в своите проекти.

NovaCity D-Zine Competition ще вдъхнови студентите по „Интериорен дизайн“ и „Архитектура“ да демонстрират уменията си, да придобият практически опит и да се запознаят с професионалната среда. Този конкурс насърчава ранната връзка между образованието и бизнеса, като гарантира бъдещ приток на квалифицирани специалисти.

Срок: 20 март - 20 май 2024г.
Право на участие: Студенти от специалности Архитектура и Интериорен дизайн
Задание: Участниците ще трябва да разработят интериорен дизайн за няколко помещения от НЧ “Алеко Константинов 1897”, гр. София, с цел подобряване на функционалността и визуалния аспект на сградата.

Всичко за конкурса може да откриете тук: