КАТЕДРА "ИНДУСТРИАЛЕН МЕНИДЖМЪНТ"

Катедра „Индустриален мениджмънт” отговаря за обучението на всички студенти във висшето учебно заведение по дисциплини с икономическа и управленска насоченост. От 1991г. е специализираща катедра за специалност "Индустриален мениджмънт", а от 2011г. и за специалност „Технологично предприемачество и иновации”.

Катедрата е приела мисията да отговори на потребностите на обществото от създаване на конкурентоспособна икономика, чрез подготовка на ръководители, които във века на технологичните промени са способни да осъществят реформи в индустриалния сектор, като съчетават инженерната грамотност с управленската компетентност в условията на пазарна и глобализираща се икономика.

Катедра „Индустриален мениджмънт” е сключила договори за студентски обмен по програма ERASMUS с университети в Испания, Португалия, Полша, Германия, Англия, Шотландия и Финландия.