История

Катедра „Индустриален  мениджмънт” е в състава на Машинно-технологичния факултет. Кабинетите на преподавателите са разположени на пети етаж на Нов учебен корпус (НУК). Катедрата се състои от 10 преподавателя и 5 редовни и задочни докторанта. В катедрения състав има един професор, шест доценти и  4 асистенти, един от които е доктор. Всички хабилитирани преподаватели са с научна степен „доктор”.

Обучението по специалността „Индустриален мениджмънт” се провежда от 1991г., когато с решение на АС на ТУ-Варна, протокол № 12/28.01.1991г.  в съответствие с действащия тогава Закон за висшето образование се създава специалността „Индустриален мениджмънт”. От 2011г. се провежда и обучение по специалност "Технологично предприемачество и иновации". Тези специалности са включени в обхвата на професионалното направление 5.13. „Общо инженерство”  съгласно Класификатора на областите на висше образование и професионалните направления. Катедра „Индустриален мениджмънт” е основана още с откриването на университета под името „Икономика, организация и управление на промишленото производство”. С решение на АС на ТУ-Варна от 30.10.2000г. тя е преименувана на „Икономика и мениджмънт”, а от 2016г. катедра „Индустриален мениджмънт“.