Обичам своята специалност
(мнения на наши възпитаници)

Завърших  специалност "Електроснабдяване и електрообзавеждане" (ЕСЕО) в Технически университет - Варна  през 1983 г.  Още преди постъпването си в Университета разбрах, че тази специалност е широкопрофилна и се ползва с изключителна популярност сред кандидат - студентите. По време на следването си се убедих, че преподавателите от катедра "Електроснабдяване и електрообзавеждане" съчетават умело теоретичната подготовка с практическите умения и се стремят да подготвят знаещи и можещи електроинженери.

След завършване на обучението си в Университета, намерих  своето призвание на инженерното поприще. Благодарение на натрупания, макар и за кратко време опит, успях да създам собствена фирма за организация, поддържане и контрол на електрообзавеждането на редица машини, механизми и съоръжения.

Фирмата ми "Ботева Консулт Инженеринг" ЕООД е създадена през 1995 г. Извършва поръчково електроизграждане, електрообзавеждане, инсталационно строителство и монтаж на електрически уредби. Работя с екип от специалисти инженери, изготвяме техническа документация на електрообзавеждането, следим за правилната експлоатация, обслужване, диагностика и ремонт на електрическите съоръжения в електроснабдяването и електрообзавеждането.

С радост узнавам,че  много мои колеги и други нашите випускници работят в редица производствени предприятия от електротехническия сектор, в различни фирми, в малки и средни предприятия, както  в  страната, така и в чужбина и се ползват с авторитет и уважение сред останалите специалисти. В чужбина нашите випускници се радват на изключителни успехи и в много случаи достигат до най-високите етажи на кариерата и бизнеса. Затова препоръчвам на младите хора да се насочат към моята специалност – "Електроснабдяване и електрообзавеждане".

"Ботева Консулт Инженеринг" ЕООД, гр. Бургас

маг. инж. Божидар Ботев - управител

Важни

Уважаеми кандидат - студенти,
Благодарим за вашия интерес към катедра "Електроснабдяване и електрообзавеждане" (ECEO)!

Продължава...