18.12.2019 г. Класиране на проекта в конкурсната сесия и подписване на договор за изпълнение

На 18.12.2019 г. бе подписан договор КП-06-ПН-37/28 между Фонд „Научни изследвания” и Технически университет-Варна за изпълнение на проект на тема  „Изследване режимите на електропотребление в електроснабдителни системи за градски електрически транспорт с двупосочен пренос на мощност” с ръководител проф. д-р инж. Венцислав Вълчев.

Проектът цели създаването на усъвършенствани методи за адекватна оценка и подобряване режимите на електропотребление, качество на електрическата енергия и електромагнитна съвместимост в градския електрически транспорт.

През 2019 г. екип учени от кат. „Електроснабдяване и електрообзавеждане”, кат.  „Електронна техника и микроелектроника” в Технически университет-Варна и кат. „Електроснабдяване и електрообзавеждане на транспорта” във Висше транспортно училище „Тодор Каблешков” разработи проект, целящ усъвършенстване методите за анализ и оценка на процесите на електропотребление и електрогенерация в условията на двупосочен пренос на мощност. Очакваните резултати от проекта включват получаването на  създаването на нови знания за разбиране и ефективно използване на процесите, настъпващи при новите режимни условия, усъвършенствани методи за анализ и енергийно планиране, разработването и конструирането на физически прототипи на електроснабдителни системи за контактен градски електрически транспорт.

Важни

Уважаеми кандидат - студенти,
Благодарим за вашия интерес към катедра "Електроснабдяване и електрообзавеждане" (ECEO)!

Продължава...