Специализираща практика

Специализиращата практика е извънаудиторна дисциплина от 6-ти семестър. Студентите сами избират мястото (фирмата), в която да практикуват специалността. Това се осъществява през лятната ваканция след 3-ти курс (през м. юли или август) с продължителност 90 часа. През септември, в седмицата от Годишната поправителна сесия и последващо обявен график, студентите следва да предадат портфолио и служебна бележка (по образец) на ас. д-р М. Мурзова в к-т 519 М. Зачотът от практиката в студентските книжки е необходимо условие за записване в 4-ти курс.

Изисквания за разработване на портфолиото: то трябва да е оформено в папка като курсова работа със съответната заглавна страница, която да сдържа всички задължителни реквизити (трите имена, фак. номер, курс, специалност). Портфолиото трябва да включва следната информация:

• кратко описание на фирмата – кога е създадена, основен предмет на дейност, човешки и материални ресурси;
  • изпълнени задачи и проекти, използвани програмни продукти;
  • снимки/разпечатки.

Образец на служебна бележка за проведена специализираща практика  (DOC, 22 KB)

Отговорник за специализиращата практика: ас д-р Мариана Мурзова: Е-мейл адресът e защитен от спам ботове.